Sydney: Ikonická města a jejich skryté pokladySydney, hlavní město Nového Jižního Walesu a největší město Austrálie, je známé svými ikonickými památkami jako Opera House či Harbour Bridge. Avšak kromě těchto turisticky oblíbených atrakcí skrývá Sydney i mnoho dalších pokladů, které stojí za objevení. Od malebných pláží a parků po bohatou gastronomickou scénu a umělecké galerie – Sydney nabízí nespočet možností pro každého návštěvníka. Připravte se na cestu do tohoto fascinujícího a živého města plného kontrastů!

Skryté pláže a parky: Nejlepší tipy pro objevování Sydney

Jednou z nich je Milk Beach v přístavní oblasti Vaucluse. Tato malá pláž s bílým pískem a tyrkysovou vodou nabízí úchvatný výhled na Operní dům a Harbour Bridge. Dalším skrytým pokladem Sydney jsou Balmoral Beach a Chinamans Beach, které se nachází na severní straně přístavu a poskytují ideální místo pro relaxaci a pikniky.

Kromě skrytých pláží má Sydney také řadu krásných parků, kde si můžete užít klidné chvíle uprostřed rušného města. Jeden z nejoblíbenějších parků mezi místními i turisty je Royal Botanic Garden, který se rozkládá podél pobřežní části centra Sydney. Park nabídne neskutečné kvetoucí zahrady, malebné stezky pro procházky a dokonalé vyhlédnuté na Operní dům. Dalším zajímavým parkem je Centennial Park s rozlohou 189 hektarů, kde najdete cyklistické stezky, jógové kurzy nebo možnost pronajmutí lodiček na rybnících. Sydneyské skryté pláže a parky jsou ideálním útočištěm od shonu velkoměsta a perfektním tipem pro objevování tohoto fascinujícího místa down under.

Gastronomický ráj: Kulinářské lahůdky skryté v Sydney

Město nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, ve kterých si můžete vychutnat tradiční a moderní kuchyni z různých částí světa. Milovníci mořských plodů si určitě přijdou na své v jedné z mnoha restaurací podél pobřeží, kde se podávají čerstvé ústřice, humry nebo ryby.

V centru města se nachází spousta exkluzivních podniků s hvězdnými šéfkuchaři, kteří vaše chuťové buňky rozhodně potrápí. Pokud máte rádi sladkosti, nemůžete vynechat návštěvu cukráren a pekařství nabízejícím lahodné dezerty jako jsou macarony, cheesecake nebo donuty – oblíbený hybrid croissantu a donutu. Sydneyská gastronomie je opravdu bohatá a rozmanitá pro každého gurmánem!

Umělecké galerie a street art: Kulturní poklady města Sydney

Mezi nejznámější patří například Art Gallery of New South Wales, která hostí rozsáhlé sbírky australského i mezinárodního umění. Pro milovníky moderního umění pak určitě stojí za návštěvu Museum of Contemporary Art Australia, kde si mohou prohlédnout díla současných australských umělců.

Po celém městském prostoru lze najít fascinující graffiti, muraly a instalace od talentovaných street artistů z celého světa. Procházka ulicemi Sydney se tak proměňuje v autentický umělecký zážitek, který odkrývá skryté poklady tohoto kosmopolitního města.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Milan Kalivoda
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com