Romantická místa Evropy: Kam na nezapomenutelný výletEvropa je plná romantických a malebných míst, která lákají milovníky cestování z celého světa. Pokud hledáte ideální místo pro nezapomenutelný výlet s partnerem či partnerkou, máme pro vás pár tipů na ta nejkrásnější místa Evropy. Od úchvatných památek a historických měst po idylické pláže a horské vrcholky – vyberte si tu správnou destinaci pro váš romantický pobyt!

Romantická Paříž: Město lásky a světelných září

Paříž, město lásky a světelných září, je jedním z nejromantičtějších míst na světě. Procházka po nábřeží Seiny za soumraku s výhledem na Eiffelovu věž je snem každého mileneckého páru. Romantickou atmosféru lze zažít i při procházce úzkými uličkami Montmartru či návštěvou krásného Louvru.

Večer si pak můžete dopřát romantickou večeři v jednom z tradičních pařížských bister, nebo se vydat na plavbu lodí po Seině, kde budete obklopeni tajuplnými svítícími památkami Paříže. Ať už jste novopečení milenci nebo dlouholetý pár, Paříž vám nabídne nepopsatelné romantické zážitky, které si budete navzájem pamatovat celý život.

Benátky – město milenců na vodních cestách

Benátky, město milenců na vodních cestách, jsou jednou z nejromantičtějších destinací Evropy. Proslulé svými kanály a gondolami nabízejí návštěvníkům možnost prozkoumat krásu tohoto historického města ze zcela nové perspektivy. Při plavbě po kanálech si mohou páry užít romantický výhled na malebné mosty, paláce a kostely, které tvoří unikátní panoráma Benátek.

Pro milence je také ideálním místem pro procházky po úzkých uličkách a náměstích s kavárničkami a restauracemi nabízejícími tradiční italskou kuchyni. Ve večerních hodinách se pak mohou ponořit do atmosféry benátských nocí při romantickém večeření u svítícího svitu lampiónů pod širým nebem. Benátky jsou skutečným rájem pro všechny zamilované duše hledající nezapomenutelný výlet plný lásky a romantiky.

Santorini: Bílé domky, modré moře a slunce

Santorini je jedním z nejromantičtějších a nej fotogeničtějších míst v Evropě. Tato řecká ostrovní destinace láká návštěvníky svými bílými domky s modrými střechami, které se tyčí nad tyrkysovým mořem. Procházka úzkými uličkami vesniček jako Oia či Fira je jako cesta do ráje, kde každý roh skrývá novou malebnou scenérii.

Slunce na Santorini pálí po celém dni a nabízí tak ideální podmínky pro romantické večery u moře. Zatímco si budete dopřávat tradiční řeckou kuchyni v jedné z mnoha restaurací s výhledem na západ slunce, budete se cítit jako ve filmu. Ať už jste párem hledajícím klidnou oázu daleko od shonu velkoměsta, nebo milovníci dobrodružství toužícím objevovat nové kouty světa, Santorini má co nabídnout pro každého milovníka krásy a romantiky.

Praha: Stověžaté město plné romantiky

Praha, stověžaté město plné romantiky, je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v Evropě. Procházka po úzkých uličkách Starého Města či Malé Strany s historickými budovami a malebnými domky vytváří dokonalou atmosféru pro milenecké procházky. Návštěva Karlova mostu při západu slunce nabízí nádherný pohled na Vltavu a Pražský hrad, což je ideální místo pro romantickou chvilku ve dvou.

Dalším skvostem Prahy jsou krásné zahrady a parky jako například Petřín či Vojanovy sady, kde si lze užít klidnou atmosféru a krásnou přírodu uprostřed rušného města. Romantický večer pak může být zakončen návštěvou některé z tradičních restaurací s bohatou nabídkou českých specialit a lahodných dezertů. Praha je tak ideálním cílem pro ty, kteří hledají romantiku a idylické prostředí pro svůj nezapomenutelný výlet do Evropy.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Milan Kalivoda
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com