Evropa vlakem: Nejmalebnější železniční trasyEvropa je známá svými malebnými krajinami a historickými městy, které lze objevovat nejlépe právě z pohodlí vlaku. Pro milovníky cestování po kolejích jsme vybrali pět nejmalebnějších železničních tras v Evropě, které vás okouzlí krásnou přírodou a fascinující architekturou. Připravte se na romantická putování horskými údolími, langsamy kolem azurového pobřeží a projety starobylými vesnicemi s nádechem minulých dob. Ať už jste dobrodruh či milovník klidného relaxu, tyto trasy vám nabídnou jedinečný zážitek plný dobrodružství a inspirace. Podnikněte s námi tuto nezapomenutelnou cestu po evropských kolejích!

Alpy a jezera: Malebná cesta vlakem

Cesta vlakem přes Alpy a kolem malebných jezer patří mezi nezapomenutelné zážitky pro každého milovníka přírody. Vlak nás provází úchvatnými horskými scenériemi, které se střídají s klidnou atmosférou okolních jezer. Během cesty můžeme obdivovat vrcholky hor, které se tyčí do oblak a odrazují se v hladinách křišťálově čistých jezer.

Jedna z nejkrásnějších tras vede například přes Švýcarsko a Rakousko, kde si můžeme užít pohled na známá alpská letoviska jako Interlaken nebo Zell am See. Cestou potkáme malebná horská městečka s typickou architekturou a útulnými hospůdkami nabízejícími tradiční alpskou kuchyni. Pro milovníky outdoorových aktivit pak tato trasa nabídne možnost vyzkoušet si turistiku po okolních horách či relaxaci u jednoho z krásných jezer. Celkově jde o skvostné spojení krásné přírody, historie i modernity, které rozhodně stojí za to objevit pomocí železnice.

Pobřeží azurového moře: Romantický výlet

Pobřeží azurového moře je jedním z nejromantičtějších míst v Evropě a ideálním cílem pro romantický výlet vlakem. Cestování po této oblasti nabízí nádherné výhledy na tyrkysové moře, malebná městečka s úzkými uličkami plnými květin a historické památky. Vlakové spoje projíždějící kolem pobřeží umožňují cestovatelům relaxovat a užít si krásné scenérie bez stresu z řízení auta.

Pro milovníky romantiky je pobřežní trať mezi italskou Ligurií a francouzskou Riviérou skvělou volbou. Tato trasa nabídne nezapomenutelné pohledy na azurové moře, pastelové domky ve vesničkách Cinque Terre či luxusní jachty kotvící v přístavech Monaka. Procházka po promenádách se širokými palmy, večeře u svítícího zálivu či ochutnávka místní kuchyně jsou jen některé z aktivit, kterých se může páry bavit během tohoto romantického výletu vlakem po pobřeží azurového moře.

Historické vesnice a zámky: Cesta časem

Pokud se rozhodnete prozkoumat Evropu vlakem, určitě byste neměli vynechat návštěvu historických vesnic a zámků, které vám přinesou pocit cesty časem. Tyto malebné lokality jsou jako živé muzea, kde můžete zažít atmosféru minulých dob a poznat bohatou historii daného regionu.

Na vaší cestě vlakem můžete objevovat například francouzský Loire nebo anglický Cotswolds, kde se nachází nespočetná množství krásných zámků a vesniček s typickou architekturou. Každý zámek má svůj unikátní příběh a každá vesnice skrývá tajemství minulosti. Pro milovníky historie je to opravdu nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat celý život.

Horská údolí a divoká příroda: Dobrodružství na kolejích

Horská údolí a divoká příroda jsou neodmyslitelně spojeny s dobrodružstvím na kolejích. Evropa nabízí mnoho malebných železničních tras, které vás provedou úchvatnými horskými scenériemi a divokou přírodou. Jednou z nejznámějších tras je Glacier Express ve Švýcarsku, který vás zavede skrz alpská údolí a kolem ledovců.

Dalším fascinujícím dobrodružstvím na kolejích je cesta vlakem Transcantabrico v severním Španělsku. Tato trasa vede podél pobřeží Atlantského oceánu a projde nádhernými horskými krajinami Asturie a Katalánska. Během jízdy si můžete užít pohled na malebné vesnice, historické památky a bujnou vegetaci, která obklopuje trať. Pro milovníky přírody a dobrodruhů je tato železniční trasa skvělou volbou pro objevování krás evropské krajiny z pohodlí vlakového kupé.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Milan Kalivoda
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com