Skryté perly Indonésie: Ostrovy mimo BaliIndonésie je země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturu, kterou mnoho turistů objevuje pouze na ostrově Bali. Avšak v této obrovské jihovýchodní asijské zemi se nachází i řada dalších skrytých perel, které stojí za návštěvu. Od neuvěřitelných sopek po nedotčené pláže a tradiční vesnice, tyto ostrovy nabízejí autentický pohled do indonéského života a překrásnou přírodu. Připojte se k nám na cestě za objevováním tajemství Indonésie mimo Bali!

Tajemné sopečné krátery

Jedním z nich jsou i tajemné sopečné krátery, které se nachází na několika ostrovech této exotické destinace. Tyto krátery vznikly díky aktivitě sopek, které se tu odehrávala v minulosti. Jsou to fascinující geologické útvary, které lákají milovníky přírody i dobrodruhy.

Tento obří kaldera s průměrem 20 kilometrů je domovem jednoho z nejkrásnějších kyselých jezer na světě. Modrá barva vody ve spojení s bledými oblaky síry nad hladinou dodávají tomuto místu téměř nadpozemskou atmosféru. Dalším zajímavým fenoménem jsou modré plameny, které hořícím plynu unikajícím ze sopky dávají jasný odlesk.

Tato malinkatá sopka o výšce pouhých 2 329 metrů patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce Indonésie. Je obklopena rozsáhlou pustou plání, která dodává tomuto místu tajemný a surreální ráz. Každoročně sem míří tisíce návštěvníků, kteří si přichází vychutnat úchvatné východy slunce nad sopečným kráterem. Pro ty odvážnější je tu také možnost vydat se na trek kolem sopky a prozkoumat její okolní krajinu.

Tajemné sopečné krátery jsou skutečnými perly Indonésie, které stojí za to objevit. Ponořte se do atmosféry neuvěřitelných geologických útvarů a prozkoumejte jedinečnost této exotické destinace mimo tradiční turistické cesty na Bali.

Nedotčené pláže a azurové moře

Mnoho lidí však neví, že kromě populárního ostrova Bali existuje v Indonésii mnoho dalších skrytých perel s nedotčenými plážemi a průzračnou vodou.

Tento malý ostrov se nachází nedaleko Lomboku a nabízí úplné odpočinkové prostředí pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Pláže na Gili Menu jsou nepopsatelně krásné – bělostný písčitý pobřežní pruh obklopen korálovým útesem a azurovou vodou. Dostanete se sem pouze lodní dopravou, což přispívá k pocitu izolace od civilizace. Na této nedotčené pláži si můžete užít sluneční paprsky bez rušivých davů turistů.

Tato oblast je domovem jednoho z nejbohatších podmořských ekosystémů na světě s ohromujícím biodiverzitou. Pláže v Raja Ampat jsou téměř nedotčené a nabízejí úžasný pohled na azurové moře, které je domovem mnoha druhů korálů a ryb. Tato oblast je ideálním místem pro potápění a šnorchlování, kde si můžete užít nezapomenutelné setkání s podmořským životem. Navíc zde najdete i odlehlé pláže, kam se dostanete pouze lodí, což přidává dojem exkluzivity a klidu.

Pokud hledáte opravdovou oázou klidu daleko od turistických davů, pak byste neměli minout tyto skryté perly Indonésie.

Tradiční vesnice a autentický život místních obyvatel

Mimo turisticky vyhledávaný ostrov Bali se nachází skryté perly, kde si návštěvníci mohou užít jedinečnou atmosféru a poznat opravdovou indonéskou kulturu. V těchto vesnicích se tradice stále pevně drží a lidé žijí podle starých zvyklostí a rituálů. Návštěvníci mají možnost vidět tradiční domy s palmovými střechami, barevné oblečení místních obyvatel a ochutnat typickou indonéskou kuchyni připravenou ze čerstvých surovin.

Autentický život místních obyvatel v těchto vesnicích je plný pracovitosti a společenskosti. Lidé se zabývajícím rybolovem, zemědělstvím nebo řemeslnictvím jsou hrdi na svůj trvající způsob života. Návštěvnici mají možnost sledovat jejich každodennost – od chytání ryb ve starém stylu pomocí bambusových sít nebo lovu korálů potopením do hlubin moře, až po ruční výrobu tradičních řemeslných výrobků jako jsou batiky nebo dřevěné sošky. Místní obyvatelé jsou také velmi přátelští a otevření novým lidem, rádi se podělí o své zkušenosti a ukáží jim krásu svého života ve vesnici.

Přírodní divy skryté v džungli

Skrývají se v nich nespočetné množství překrásných přírodních divů, které lákají dobrodruhy i milovníky přírody ze všech koutů světa.

Jednou z těchto skrytých perel je například Národní park Gunung Leuser na ostrově Sumatra. Tento rozsáhlý park sestává ze smaragdových lesů, pralesa a horských vrcholků, které dosahujícím nadmořské výšky až 3 381 metrů. Je domovem pro ohrožené druhy jako jsou orangutani sumaterští, tygři sumaterští či nosorožci dvourohý. Pro turisty nabídne možnost trekkingu po stezkách vedoucím hluboko do džungle, kde si mohou užít setkání s exotickými rostlinami a živočichy.

Další fascinujícím místem je Národní park Komodo na stejnojmenném ostrově Komodo. Tato oblast byla vyhlášena za chráněné území již v roce 1980 kvůli ochraně unikátních druhů jako je například komodošský varan, největší žijící plaz na světě. Park se rozprostírá na ploše téměř 2 000 km² a nabízí nádherné výhledy na sopečné hory, korálové útesy a básnivou vegetaci. Turisté zde mohou podnikat trekkingové túry po ostrově Komodo, kde mají možnost spatřit tyto ohrožené obry ve volné přírodě. Krom toho si mohou užít také potápění v jednom z nejbohatších korálových útesů na světě s pestrou paletou tropických ryb a dalšího mořského života.

Je to místo pro dobrodruhy i milovníky přírody, kteří touží po unikátním zážitku uprostřed exotických lesů a fascinujícím prostoru Indonésie mimo turisticky vyhlášený Bali.

Odlehlé ostrovy s bohatou biodiverzitou

Skutečností však je, že Indonésie skrývá mnoho odlehlých ostrovů s bohatou biodiverzitou, které stojí za objevování. Jedním z těchto skrytých pokladů je například Raja Ampat, což doslova znamená „Čtyři králové“. Tento archipelag ležící ve vodách Západní Papuy nabízí neskutečné podmořské scenérie s korálním útesem a pestrou paletu mořských živočichů. Potápěči zde mají jedinečnou příležitost spatřit vzácné druhy ryb, korálů a dalších mořských tvorů.

Je to domov proslulých komodských varanů – největších žijících plazů na světě. Kromě toho Komodo nabídne také nespočet jiných druhů fauny a flóry, včetně endemických ptáků a orchidejových květin. Pro milovníky přírody je to opravdový ráj, který stojí za návštěvu. Odlehlé ostrovy Indonésie s bohatou biodiverzitou jsou skutečně poklady, které by neměly zůstat opomíjeny. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po objevování nových míst, pak se vydejte na tyto skryté perly a nechte se okouzlit jejich krásami a jedinečností.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Milan Kalivoda
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com